Registrace - Pochod 22-vb

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

 

PROHLÁŠENÍ O ZRUŠENÍ 8. ROČNÍKU POCHODU

Vážení přátelé, kamarádi, pochodníci, účastníci pochodu „Po stopách 22. výsadkové brigády“,

máme pro Vás smutnou a pro nás nepříjemnou zprávu. 8. ročník tohoto pochodu musí být v roce 2020 zrušen.
Dne 6.3.2020 proběhlo jednání našeho spolku ČERVENÉ BARETY, z.s. s velitelem 601. skupiny speciálních sil. Na tomto jednání jsme se dozvěděli, že učebně výcvikovou základnu HAMRY převzala stavební firma a převzala tak srubový tábor kompletně včetně sociálního zařízení, jídelny i umývárek. (což původně nebylo v plánu). Vznikne tak v tomto prostoru oplocené staveniště. Rekonstrukce UVZ Hamry už započala a měla by být dokončena nejpozději v březnu 2021.
Projednávali jsme s velitelem 601. skss možné náhradní varianty v prostoru. Jednání bylo vstřícné, ale vzhledem k charakteru naší akce, materiálním možnostem útvaru v daném období a plněním služebních úkolů útvaru v termínu konání pochodu, není útvar objektivně schopen nám pomoci zabezpečit tak velikou akci. Navíc nejsou i prostory pro ubytování. Největším problémem je však elektřina, voda a sociálky. Vzniklo by hodně problémů a mnohdy těžce řešitelných situací.
Po zralé a racionální úvaze jsme se rozhodli, že tedy v roce 2020 8. ročník pochodu přerušíme a budeme v něm pokračovat v roce 2021.
K tomu jsou přijata následná opatření:
- na webových stránkách pochodu (www.pochod22vb.cz) a na webových stránkách spolku (www.cervenebarety.cz)bude tato informace.
- dnem 6.3. bude zrušena na stránkách pochodu možnost registrace
- všem, kteří se již zaregistrovali, bude zaslán do 10.3. e-mail s informací o zrušení 8. ročníku pochodu pro rok 2020.
- všem, kteří již zaplatili, bude nabídnuto, zda chtějí peníze vrátit zpět na svůj účet, či je ponechat na našem účtu do roku 2021. Těm, co budou chtít peníze vrátit, je postupně zašleme do 30.3.2020.
Všem se nesmírně omlouváme za vzniklé problémy. Věřte, že to není ani nám, ani velení útvaru příjemné. Do poslední chvíle jsme čekali, na všechny objektivní informace. Přípravy pochodu jsou již v plném proudu. Účastnické odznaky pro 8. ročník se již vyrábějí, jednání s osmým velitelem pplk. v.v. Ing. Jaroslavem Arnoštem rovněž proběhlo a svoji účast přislíbil. Než ale dělat takovou akci, která má již nějaký standard a úroveň jako provizorní, je lepší ji zrušit a udělat ročník pořádně příští rok. Budeme se na Vás těšit a věříme, že vzniklou situaci chápete a zachováte nám svoji přízeň. Výsadková rodina stále žije a neustále se rozrůstá. Držte nám palce, ať vše dobře dopadne, a my budeme moci 1.2.2021 vyletět s registracemi na pochod.

Jindra a Michal


 
 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky